Naar de inhoud

Heusden-Zolder · Lindeman · sinds 1968

De club van
de mijn

De eerste gastarbeiders begonnen hier te voetballen na hun shift in de mijn. Hun kleinkinderen spelen er vandaag nog altijd.

De ploeg viert de titel in 2e Provinciale B en de promotie naar Eerste Provinciale, 2026

Eind 1967 zaten de mannen van de mijn samen in het café van Hasan Amca aan de Koolmijnlaan. Ze vroegen zich af wat hun zonen na school moesten doen. Het antwoord staat er nog altijd.

Het café van Lange Hasan · eind 1967
  • 1968

    Opgericht door mijnwerkers uit Anatolië

  • 3

    Generaties die op hetzelfde veld stonden

  • 6

    Ploegen, van U9 tot het eerste elftal

  • 1e Prov.

    Het hoogste niveau in onze geschiedenis

Zaterdag

Onze volgende wedstrijd

Alle wedstrijden
1e Provinciale, LimburgUit
K. Lindelhoeven VV
20:00
KFC Anadol

Wat je moet weten

  • Uit bij K. Lindelhoeven VV
  • Iedereen welkom
Hoe het ging

Laatste vijf

  • 1–1

    KVV Weerstand Koersel

    Thuis

    Gelijk

  • 3–0

    K. Herk-de-Stad FC

    Uit

    Verlies

  • 3–2

    FC Turkse Rangers

    Thuis

    Winst

  • 1–0

    FC Torpedo Hasselt

    Uit

    Verlies

  • 6–5

    Zonhoven United

    Thuis

    Winst

Het logo van de Turkse auto Anadol, met het hert
Het logo van de Turkse auto Anadol, met het hert
Het logo van de Turkse auto Anadol, met het hert
Clubschild van KFC Anadol

Het teken op ons schild

Waarom een hert?

Anadol was de eerste auto die in Turkije zelf gebouwd werd, een project van Koç Holding, in precies dezelfde jaren dat onze stichters hier in de mijn begonnen. Op dat merk stond een hert.

De stichters namen die naam en dat hert over, met een bijgedachte: misschien wordt de familie Koç ooit onze sponsor. Jaren later ging er een brief naar Koç Holding, en het antwoord was eenmalig twintig trainingspakken.

Ploegfoto van de eerste spelers van FC Anadol in rood-wit gestreepte shirts, met bestuursleden in wintermantels ernaast, op een besneeuwd veld
De eerste spelers van FC Anadol

De eerste ploeg

Onze eerste voetballers

Dit waren de eerste voetballers die in de beginjaren van de club het shirt van FC Anadol droegen.

De namen van de mannen die als eersten het shirt van FC Anadol droegen, staan er nog allemaal bij, staand en zittend van links naar rechts.

Lees het hele verhaal
1e Provinciale Limburg

Waar we staan

Volledige stand
Stand 1e Provinciale Limburg
#PloegGSWGVDSPT
1K. Vlijtingen VV7511+816
2KFC Park Houthalen7421+514
3K. Kortessem VV7412+613
4K. Herk-de-Stad FC7412+513
5Kadijk SK Overpelt7412+413
6FC Torpedo Hasselt7403+212
7KFC Helson Helchteren7331+912
8KVV Weerstand Koersel7322+1211

Stand, kalender en uitslagen via voetbalinbelgie.be.

Dit seizoen

Voor het eerst
in eerste

In 2026 werden we kampioen in 2B, met één punt voorsprong. Het hoogste niveau dat deze club ooit gehaald heeft, en dat vieren we met heel de wijk.

Kalender bekijken
Van U9 tot eerste elftal

Onze ploegen

Alle ploegen

Zes ploegen, één terrein, en ouders die elkaar al twintig jaar langs de lijn tegenkomen.

1963 → vandaag

Vijf momenten

Hele tijdlijn
  • 1963

    De mijn

    De eerste gastarbeiders komen aan in het kolenbekken van Limburg.

  • 1968

    De club

    Een café aan de Koolmijnlaan, acht voortrekkers, en een veld naast de moskee.

  • 1973

    De bond

    Aansluiting bij de KBVB met stamnummer 8026.

  • 2018

    Koninklijk

    Bij vijftig jaar wordt Anadol een koninklijke club.

  • 2026

    Eerste Prov.

    Kampioen in 2B en promotie naar het hoogste provinciale niveau.

Mede mogelijk gemaakt door de mensen uit de buurt
  • MFK
  • Ali Tercan
  • Jumbo
  • C Systems
  • Princess Kueken
  • OVS Group
  • EMS Cars
  • UCS Schildersbedrijf